Xenna opinie, działanie, skład, cena. Sprawdź czy warto ją kupić?

Xenna – nie mylić z wojowniczą księżniczką Xeną, to jeden z najbardziej rozreklamowanych środków na zaparcia. Jak działa? Czy działa? Czy warto go kupić? Czy jest bezpieczny dla naszego organizmu? Czy, aby na pewno nie rozleniwia jelit? Odpowiedzi na te pytania, szuka każdy kto zastanawia się nad jej zakupem. Jesteś jedną z tych osób? Gratuluję, na moim blogu znajdziesz wszystkie interesujące Cię informacje.

Środki przeczyszczające

Kłopoty z toaletą ma co trzeci mieszkaniec naszego kraju, nic dziwnego że środki przeczyszczające są zaliczane do jednych z najczęściej kupowanych farmaceutyków. Choć z zasady powinny być stosowane wtedy, kiedy naturalne sposoby nie zdadzą egzaminu, większość z nas sięga po nie od razu. Niemalże natychmiastowe wypróżnienie, uczucie ulgi zdecydowanie przemawiają na ich korzyść. Podobnie zresztą jak dostępność – Xennę kupimy nawet w Żabce. Można je podzielić na kilka grup.

  • Do najbezpieczniejszych zalicza się te charakteryzujące się działaniem pęczniejącym – w swoim składzie zawierają błonnik lub jego pochodne.
  • Z kolei na czarnej liście znajdują się tzw. preparaty stymulujące, które działają drażniąco na ściany jelita grubego. Ich receptura bazuje na takich substancjach, jak: senes, kora kruszyny czy bisakodyl.

Sprawdźmy zatem, jak wygląda formuła popularnej Xenny. Co zawiera, jakie działanie wykazują zawarte w niej związki.

Xenna – pokaż kotku, co masz w środku

Xenna – środek w formie tabletek lub herbatki stosowany w leczeniu zaparć. Substancją bazową jest Senna angustifoli – czyli moi drodzy, nikt inny jak Senes we własnej osobie. Roślina bogata w antrazwiązki – glikozydy wykazujące działanie przeczyszczające. Wnikają one w ściany jelita grubego, a następnie trafiają do krwiobiegu. Przyspieszają proces przesuwania treści pokarmowych, ułatwiają ich wydalanie. Stosowane w nadmiarze/dłużej niż zaleca producent mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian w naszym organizmie, a co gorsza pogłębić problem zaparć.

Leniwe jelita

Syndrom leniwego jelita – przypadłość będąca konsekwencją nadużywania senesu. Objawy – silne bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia. Niekiedy są one na tyle dokuczliwe, że wymuszają na chorym izolację społeczną – przerwanie pracy czy nauki. Najprościej mówiąc: nasz układ wydalniczy nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

Bodziec (senes) = wypróżnienie

Zależność jest prosta: brak stymulanta, brak wypróżnienia. Problem w tym, że sens uzależnia. Zaczyna się niewinnie, od jednej torebki pitej raz na czas. A kończy na całym opakowaniu!

Xenna działanie

Niewątpliwą zaletą Xenny – generalnie środków zawierających senes w składzie jest czas działania. Do wypróżnienia dochodzi w przeciągu kilku godzin, 4-5 od połknięcia tabletki. Wadą, konsystencja stolca która mocno odbiega od powszechnie przyjętych norm.

Wiem, wiem – powyższa grafika to żadna przyjemność. Cóż mogę napisać, chyba tylko tyle, że nic co ludzkie nie jest mi obce. Kolokwialnie mówiąc: każdy z nas robi kupę – nawet Paris Hilton. Zdrowy, dorosły człowiek powinien odwiedzać toaletę minimum raz dziennie. Jeśli robi to rzadziej, powinien przyjrzeć się swoim codziennym nawykom.

Xenna cena

Cena zachęca do zakupu – za herbatkę zapłacimy niecałe 6 złotych, a za tabletki mniej więcej dyszkę.

Xenna czy warto?

Xenna to środek przeznaczony do zadań specjalnych, stosowany raz na jakiś czas nie zrobi nam krzywdy – maksymalny czas kuracji nie powinien przekraczać 7 dni!

Co na zaparcia?

Choć żadna ze mnie specjalistka, na początek zaproponuję Ci zmianę diety. Kuchnia polska, choć smaczna sprzyja zaparciom. Podobnie zresztą jak kochane przez wszystkich słodkie i słone przekąski – batoniki, ciastka, ciasteczka, paluszki, chipsy, fast-foody. Koniecznie musisz z nich zrezygnować. O czym jeszcze musisz pamiętać? Hm..Niech się zastanowię. Już wiem – woda! Woda stoi na straży prawidłowej pracy jelit – ułatwia przemieszczanie treści pokarmowych. Daj sobie miesiąc – jeżeli w przeciągu 30 dni nie poczujesz różnicy,
zastanów się nad zakupem Fibre Select .

Fibre Select

Fibre Select to środek błonnikowy, zaliczany do preparatów pęczniejących – czyli środków przeczyszczających rekomendowanych przez specjalistów od jelit – gastrologów, dietetyków itp. Działa łagodnie, ale bezpiecznie – nie rozleniwia układu wydalniczego, nie uzależnia – co ważne można go stosować do końca życia, bez konieczności zwiększania dawki!

Fibre Select skład i działanie

Ze względu na zróżnicowany skład, Fibre Select znajdzie również zastosowanie u osób, które chciałby zgubić parę kilogramów. Mikronizowany błonnik jabłkowy to prawdziwy zabójca – zabójca apetytu. Jeżeli do tej pory, słodycze rządziły Twoim menu, nie mogłaś oprzeć się czekoladowym batonikom i cukierkom – wiedz, że to już przeszłość. Mikronizowany błonnik lniany – kiedyś niedoceniany, uznawany za zbędny składnik pokarmowy. Dzisiaj wręcz przeciwnie – pożądany! Polecany przez specjalistów. Reguluje pracę jelit, odchudza i odmładza – tak odmładza. To zasługa zawartych w nich związków – lignanów. Inulina z korzenia cykorii – przyspiesza metabolizm. Sprawdzi się również u osób chorujących na niedoczynność tarczycy, u których przemiana materii jest wyraźnie spowolniona. Łupina nasienna babki jajowatej – stoi na straży prawidłowej pracy żołądka. Dzięki niej, tradycyjny obiad u babci nie będzie Ci straszny! Nie musisz obawiać się wzdęć czy niestrawności!

Fibre Plus efekty

  • Szczupła sylwetka – 5 kg w miesiąc bez restrykcyjnych diet
  • Prawidłowa praca jelit – codzienne wizyty w toalecie
  • Stabilny poziom cukru we krwi – brak napadów wilczego głodu
  • Organizm wolny od toksyn – lepszy wygląd skóry, włosów i paznokci
  • Prawidłowy poziom cholesterolu – mniejsze ryzyko miażdżycy

Xenna opinie, działanie, skład, cena. Sprawdź czy warto ją kupić? Podsumowanie

Środki przeczyszczające, oparte na działaniu senesu to ostateczność. Zanim zdecydujesz się na ich zakup, przyjrzyj się swojemu życiu – zwróć uwagę na to jak, co i kiedy jesz. Czy Twoje posiłki są regularne? Jak często się ruszasz? Zastanów się nad tym, czy czujesz się ze sobą dobrze. Jesteś zadowolona/zadowolony z wyglądu swojego ciała i samopoczucia? Boczki, wystający brzuch a może zmienność nastrojów? Pamiętaj, jesteś kowalem własnego losu. Nie musisz tak żyć! Zaledwie jeden krok dzieli Cię od lepszej codzienności – kliknij tutaj – sam się przekonaj!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *