WRASTANIE WŁOSKÓW PO DEPILACJI – Jak się ich pozbyć. Moje sposoby.

 

Samo to, że odwiedzacie mnie w tym miejscu to sygnał, że macie kłopot z włoskami , które utknęły pod skórą. Zazwyczaj dzieje się tak po depilacji depilatorem lub woskiem. Włoski na skórze robią się tak delikatne, że nie są w stanie przebić się pod skórę.

image1 wrastajace-wlosy

 

KIEDY POJAWI SIĘ KŁUJĄCY PROBLEM

Radzenie sobie z wrastającymi włoskami może być trudnym zadaniem – nie wyglądają one dobrze i ciężko się ich pozbyć. W wielu przypadkach stan ten zamienia się w przewlekły problem, a to nie jest dobre. Na szczęście, są pewne sposoby, które można stosować, aby zapobiec temu problemowi.
Jednym z nich jest golenie w odpowiednią stronę, czyli w stronę wzrostu włosa. Golenie „w dół” może wydawać się nieco dziwne z początku, ale to jedynie kwestia przyzwyczajenia. Taki sposób golenia zapobiega wrastaniu włosa. Podobnie jest z goleniem na sucho. Dziewczyny, ostrzegam, nie gólcie się jedynie z pomocą wody i maszynki. Golenie na sucho zupełnie nie wchodzi w grę. Samo mydło nie wystarczy. Potrzeba nam dobrej jakości żelu do golenia, który zmiękcza włoski i zapewnia gładką powierzchnię dla maszynki.
Złuszczanie naskórka natomiast, pomaga pozbyć się suchej skóry. Ato ona jest główną przyczyną wrastania włosów. Złuszczać naskórek można na wiele sposobów – peelingiem, żelem lub delikatna szczoteczką. Peeling zazwyczaj najlepiej sprawdza się w tym zadaniu, dzięki niemu włoski nie będą wrastać a do tego ma się zabójczo gładkie nogi. Po złuszczaniu obowiązkowo nawilżanie skóry. Wykonywane codziennie pomoże w walce z wrastającymi włoskami. Skóra, która jest wystarczająco nawilżona sama sprawia, że włoski wracają na swoje miejsce. Nawilżenie złagodzi też podrażnienia spowodowane tym problemem.
Kolejnym krokiem powinno być stosowanie odpowiednich produktów na wrastające włoski. Problem wrastających włosków staje się coraz bardziej powszechny, dlatego też dostępne są na rynku odpowiednie kosmetyki, które pomagają z nim walczyć. Jednym z nich jest bardzo ciekawy. To moje osobiste odkrycie. Nazywa się:

 

Tend Skin Liquid to uniwersalny płyn do skóry, który radzi sobie z wieloma problemami:

 • doskonale sprawdza się w przypadku wrastających włosków.
 • włoski wydostają się spod skóry, nie zostawiając żadnych śladów,
 • redukuje wysypkę na skórze powstałą jako efekt golenia / depilacji,
 • eliminuje zaczerwienienia i podrażnienia po depilacji,
 • zawiera starannie wyselekcjonowane składniki, dlatego jest bezpieczny nawet dla skóry wrażliwej.

Przetestowałam ten płyn na sobie kilka razy. Zawsze jak miałam problem z wrastającymi włoskami. A to po depilatorze, a to po depilacji woskiem. Człowiek, to się zawsze skusi. A na depilację laserową średnio stać…..Ale to akurat problem znany przez większość z nas…….zwykłych śmiertelników….Jak zobaczyłam, że na skórze nóg robi mi się mnóstwo ropnych kropek to się wystraszyłam. Ale na szczęście miałam pod ręką Tend Skin Liquid, który kupiłam z zupełnie innej okazji z miesiąc wcześniej. Jego ogromną zaletą jest to, że doskonale zmiękcza naskórek. A to ułatwia walkę z wrastającymi włoskami, albo zwyczajnie zapobiega temu zjawisku. Ale oprócz tego ten płyn ma mnóstwo innych zalet, które sprawiają, że zwyczajnie warto go mieć pod ręką:
zmniejsza zaczerwienienie skóry (np. po odparzeniach),
odświeża skórę (działa jak dezodorant),
przeciwdziała przykremu zapachowi stóp,
potęguje efekty nakładanych na cerę maseczek.
Jak zwykle mi się sprawdził. Moja lekarka dermatolog powiedziała mi nawet, że gdyby nie mój refleks i Tend Skin Liquid, mogłoby się skończyć zapaleniem mieszków włosowych. W przypadku infekcyjnego zapalenia mieszków włosowych często nie obywa się bez lekarza. Dzieje się tak, bo tego typu zmiany leczy się głównie antybiotykami, zarówno miejscowymi, jak doustnymi. Lekarz dobiera je najczęściej wykorzystując wyniki analizy wymazu z powstałych krostek, bądź też jeżeli zakażenie przebiega typowo od razu przepisuje gotowe środki, które dostępne są jedynie na receptę. Z tego też powodu nie można ignorować tego typu zapalenia – lekceważone mogą doprowadzić do powstania poważniejszych zmian takich jak czyraki czy figówki. Na szczęście mnie to ominęło. Więc jeśli zauważyłyście już, że zdarza Wam się wyhodować takie krostki, jakie zdarzyły się mnie, to zaopatrzcie się w płyn Tend Skin Liquid. Gwarantuje, że nie będziecie żałować. Czekam na Wasze recenzje w komentarzach, jestem bardzo ciekawa.


   3 komentarze


 1. Lewinia
    2 grudnia 2015

  wrastające włoski to tez moja zmora, jednak najgorsze to to, że jak siądę gdzieś tylko w dogodnym świetle przy oknie, lub nie daj boże na łące w słońcu…. widzę je wszystkie i zaczynam wyciskać… uwielbiam wyciskać te, które najdłużej siedzą

 2. Pulli
    17 grudnia 2015

  Ja też mam problem z wrastającymi włoskami na nogach (głównie piszczelach),. od kilku lat depiluję nogi elektrycznym depilatorem i do tej pory nie wiedziała to co wrastające włoski. Czesto robię peeling całego ciała ( kilka razy w tygodniu) a nawet przerzuciłam się na tradycyjną golarkę z ostrzem. Niestety, nie wiedac poprawy, a na moich nogach są widoczne czarne kropeczki, albo strupki od wyciskania tych wrastających włosków.

 3. Rudzizna
    29 stycznia 2016

  Z moich doświadczeń.
  Depilator won. To główny sprawca mojego nieszczęścia. I ogólnie główny podejrzany.
  Peeling tak, ale ostrożny. W moim przypadku rozdrapywał krostki, które nie miały szans się zagoić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *