Nowoczesne odchudzanie! Gadżety które ułatwiają redukcję wagi! Część I

Jeszcze jakiś czas temu liczenie kalorii było prawdziwą traumą. Waga kuchenna, zeszyt, długopis oraz kalkulator – nie, to nie jest wyprawka szkolna a niezbędnik odchudzającego. Skrupulatne notatki, uważne śledzenie tabeli z kaloriami. Wcale mnie dziwi, że zaliczyłaś efekt jojo. Dieta to nie kara, nie powinna kojarzyć się z lekcją matematyki a troską o zdrowie i dobre samopoczucie – szczupłą figurę dostajemy poniekąd w gratisie. Na szczęście to już przeszłość. Postęp technologiczny sprawił, że na rynku nie brakuje gadżetów które ułatwiają odchudzanie. W co warto zainwestować? A co omijać szerokim łukiem? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części tekstu. Zapraszam!

Waga łazienkowa

Nie bez powodu znalazła się na pierwszym miejscu. Bez niej nie będziesz w stanie kontrolować postępów w odchudzaniu. Bez problemu dostaniesz ją w supermarkecie. Koszt – 40 zł. Jeżeli dysponujesz nieco większą ilością gotówki, zastanów się nad wizytą w sklepie ze sprzętem RTV i AGD. Tam czeka na Ciebie nieco bardziej profesjonalny sprzęt, dzięki któremu będziesz w stanie skontrolować poziom tkanki tłuszczowej, wody oraz mięśni w organizmie.

Waga kuchenna

Waga kuchenna to kolejny must have. Bez względu na to czy liczysz kalorie czy nie, warto zdecydować się na jej zakup. Wyobraź sobie taką sytuację, znalazłaś w sieci super extra fit przepis. Dietetyczne brownie – mmmm już nie możesz się doczekać, aż je zrobisz. Po powrocie ze sklepu zabierasz się za pieczenie, a tam: 40 g mąki, 15 g kakao. Zachodzisz w głowę i pytasz jaka to część szklanki? Ostatecznie wychodzi Ci zakalec…. Zakup wagi kuchennej to naprawdę znikomy wydatek, rzędu 20 zł a satysfakcja z kucharzenia – bezcenna!

Miarka krawiecka

Bardzo możliwe, że masz ją w domu. Używasz jej zazwyczaj wtedy, kiedy zamawiasz coś przez Internet. Po prostu, nie chcesz zaliczyć modowej wpadki. Dzięki dokładnym pomiarom wiesz czy wybrana przez Ciebie sukienka czy bluzka będzie na Ciebie dobra. Najwyższy czas poznać nowe zastosowanie miarki krawieckiej. Dzięki niej będziesz w stanie kontrolować postęp redukcji. Spadające obwody = spadające kilogramy. Przed rozpoczęciem odchudzania, zmierz obwód: ramion, biustu, talii, brzucha, bioder, ud oraz łydek. Powtórz je za jakiś czas i sprawdź, czy dieta idzie zgodnie z planem!

Aparat

Wcale nie musisz kupować cyfrówki – smartfon w zupełności wystarczy. W sieci nie brakuje zdjęć typu “przed i po” przedstawiających naprawdę spektakularne metamorfozy. Ty również możesz takie mieć! Wystarczy, że w pierwszym dniu odchudzania wskoczysz w kostium kąpielowy lub bieliznę i cykniesz sobie parę fotek.

  • Przód, tył  i bok sylwetki

Za miesiąc zrób aktualizację.

Krokomierz

Tak jak w przypadku aparatu, zakup specjalistycznego sprzętu może okazać się zbędny. Większość smartofnów ma wbudowany licznik kroków, dzięki któremu będziesz w stanie zapanować nad codzienną aktywnością fizyczną. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca przemierzanie 10 tys kroków dziennie! Sprawdź czy spełniasz wymogi!

Fit aplikacje

Zastanawiasz się, jakie fit aplikacje zainstalować na swoim telefonie? Służę pomocą.

  • Fitatu – policzy kalorie i makroskładniki. Skontroluje postępy w odchudzaniu, a dodatkowo pomoże ułożyć dietę!
  • Czytamy Etykiety – skróci czas wizyty w supermarkecie. Przestaniesz ślęczeć nad półką i zastanawiać się czy wybrany przez Ciebie produkt jest dobry czy zły. Szkodzi czy nie szkodzi Twojej sylwetce.
  • Endomondo – jedna z najbardziej popularnych aplikacji fit. Dzięki niej będziesz w stanie zapanować nad swoim treningiem. Dowiesz się ile kalorii spaliłeś oraz jaki dystans przemierzyłeś. Do wyboru masz kilkanaście aktywności: począwszy od biegania poprzez pływanie a skończywszy na podnoszeniu ciężarów.
  • Water Drink Reminder – doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problem z regularnym piciem wody. Dzięki niej wypijanie 2 litrów dziennie będzie błahostką!
  • Workout Trainer  – twierdzisz, że nie masz czasu na wizytę na siłowni? Że nie wiesz, jak masz ćwiczyć? Nie szukaj wymówek, trenuj! Aplikacja Workout Trainer zawiera gotowe zestawy treningowe. Wybór jest naprawdę ogromny. Jestem przekonana, że znajdziesz coś dla siebie!

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *