Prewencyjny charakter odchudzania.

pro-ana-500x333-1570162

Kwestie tego, czy odchudzanie jest procesem bezpiecznym oraz dobrym dla naszego organizmu warto jest poruszyć w kontekście bardzo licznego występowania różnego typu chorób serca oraz naczyń. Do rozwoju nadciśnienia oraz otyłości przyczyniamy się najczęściej my, poprzez nieodpowiednie decyzje dietetyczne, których pokłosie będziemy odczuwać niejednokrotnie z opóźnieniem 30-50 lat. Można spróbować za w czasu naprawić te błędne decyzje i sprawić, że na nowo staniemy się ludźmi zdrowymi oraz pełnymi energii. W jaki sposób można to wszystko osiągnąć? Każdy z nas powinien przede wszystkim odważyć się na podjęcie bardzo silnych postanowień dietetycznych, które będą miały charakter trwały. Odchudzanie jest bardzo dobrym momentem, aby wdrożyć zdrowe odżywianie się na stałe. Gdy myślimy o odchudzaniu, powinniśmy najpierw jednak ocenić, czy istnieją zdrowotne wskazania do odchudzania oraz czy nie zaszkodzi to nam w dłuższym rozrachunku. Dobrym wskaźnikiem jest oczywiście BMI oraz wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, aby ocenić, czy nie jesteśmy zagrożeni pogłębieniem anemii, bądź niedożywienia białkowego.grubi Jeśli obserwujemy zaburzenia we frakcjach lipidowych to powinniśmy z wyjątkowym oddaniem podjąć się działania, które będzie uwzględniało poprawę odżywiania się oraz ćwiczenia fizyczne, które będą regularną praktyką. Nie rezygnujmy na wstępie ze zdrowego życia- podejmijmy wyzwania i nie rezygnujmy z dobrych rzeczy, które nas mogą spotkać.


   5 Comments


 1. Candy
    10 Styczeń 2015

  Duża nadwaga to jest cukrzyca często, a to dużo chorób wewnętrznych

 2. Zmotywowana
    14 Styczeń 2016

  Najlepiej zacząć od małych zmian, np. przestać słodzić… a później wprowadzać kolejne. Powodzenia wszystkim :) Ja schudłam już 4 kilogramy :)

 3. Candy
    21 Styczeń 2016

  Kiedy dobija się do pewnej wagi, należy podjąć jakąś mądrą decyzję i ogarnąć problem. Nadwaga grozi wieloma chorobami wewnętrznymi.

 4. Kajcik
    31 Styczeń 2016

  Nadwaga niszczy mi życie… Doskonale o tym wiem, a jednocześnie nic z tym nie robię….. :(

 5. Dominisia
    1 Luty 2016

  jak się jest ciężkim, to trzeba schudnąć, bo się ma coraz mniej energii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *