Odpowiednia motywacja w odchudzaniu.

z14207599Q

W toku walki o lepszą i zdrowszą sylwetkę naprawdę bardzo łatwo jest się poddać. Bardzo często to właśnie porażka staje się czynnikiem, przez który ludzie nie chcą wracać do zdrowego żywienia i podejmować na nowo kolejnych wyzwań prozdrowotnych. Jest to oczywiście przykre i często ma konsekwencje bardzo poważne, gdyż ludzie Ci pozostają w przekonaniu, iż żadna zmiana stylu życiu nie ma sensu. Odchudzanie się powinno być przede wszystkim skuteczne, ale z drugiej strony musi dawać szansę na utrzymanie zmian na stałe. Doraźna redukcja masy ciała nie wpłynie pozytywnie na ryzyko śmierci z przyczyn sercowych, jak również nowotworowych. Doraźna utrata masy ciała nie poprawi też samopoczucia w dłuższej perspektywie. Nie traktujmy odchudzania jako celu samego w sobie, gdyż jest to bardzo zgubna praktyka. Redukcja masy ciała powinna się wiązać przede wszystkim z powzięciem określonych Motywacja-do-odchudzaniapostanowień, które mają szansę zmienić w znacznym stopniu nasz sposób patrzenia na styl życia oraz naszą dietę.

Odchudzanie powinno być mniej radykalne, a bardziej opierać się o regularność powziętych postanowień. Tylko w ten sposób uzyskamy trwałe efekty oraz damy sobie niesamowity zastrzyk satysfakcji, która będzie stale obecna w naszym życiu- pomimo faktu, iż z niektórych przyjemności trzeba będzie zrezygnować. Nie poddawajmy się na początku odchudzania, nie traktujmy też tego procesu jako jednorazowego. Wykorzystajmy szansę jaka stoi przed nami!


   4 Comments


 1. Gośka
    22 Styczeń 2016

  Ja zaczynałam się odchudzać chyba z milion razy. Widać to motywacji mi brakuje najbardziej…

 2. Kasik1909
    26 Styczeń 2016

  Ja odchudzam się dla siebie! Uważam, że to moje zdrowie, moje ciało i powinnam uczynić z niego świątynie. Dbać o nie…. a póki co czuję się jak jeden wielki śmietnik.

 3. Lilka
    31 Styczeń 2016

  Motywacja jest niesamowicie ważna. Bez dobrej motywacji ciężko jest się dobrze ogarnąć i zdecydować i wziać za siebie.

 4. Paula
    2 Luty 2016

  Motywacja do bardzo ważna sprawa… Nie tylko w odchudzaniu ….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *